Afbeelding
Foto: 123RF

Milieu Centraal: Nederlanders grijpen vaak naar gif tegen mieren en slakken

Nieuws

Culemborg – Met de stijgende temperaturen nemen ook mieren en slakken weer toe in tuinen en woningen. Toch grijpen veel Nederlanders direct naar bestrijdingsmiddelen, terwijl dat vaak niet nodig is. Dat stelt Milieu Centraal op basis van onderzoek door YouGov.

Uit het onderzoek blijkt dat 4 op de 5 mensen die last hebben van mieren gif gebruiken, zoals mierenlokdozen. Ook bij slakkenoverlast wordt regelmatig ingegrepen met chemische middelen: bijna 40 procent zet slakkenkorrels in. Ongeveer de helft van de huishoudens ervaart hinder van deze dieren.

Volgens Milieu Centraal zijn mieren en slakken echter belangrijk voor het ecosysteem. Ze dragen bij aan een gezonde tuin en vervullen een rol in bodemverbetering en het opruimen van organisch materiaal. “Bestrijdingsmiddelen zijn vaak onnodig en kunnen schadelijk zijn voor andere dieren,” zegt mierenexpert Aniek Ivens.

De organisatie roept op tot een duurzamere aanpak, waarbij preventie centraal staat. Zo helpt het om voedselresten snel op te ruimen, meer groen in de tuin aan te brengen en natuurlijke vijanden zoals vogels en egels te stimuleren.

Milieu Centraal benadrukt dat eenvoudige maatregelen vaak al voldoende zijn om overlast te beperken, zonder schade aan natuur en milieu.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
Nieuws 19 jun, 12:57
23 t/m 26 juni: Skate4daagse voor kinderen 6 tot en met 12 jaar
Afbeelding
Nieuws 19 jun, 12:37
Minder inbraken in Culemborg
Teamfoto Focus'07 Vrouwen 1.
Nieuws 19 jun, 12:25
Focus’07 start komend seizoen met Vrouwen 1
Daphne Bijvoet stopt niet alleen als wethouder, maar ook als raadslid voor D66
Nieuws 19 jun, 07:27
Wethouder Daphne Bijvoet stopt ook als raadslid voor D66 Culemborg

Advertenties uit de krant

Elisabeth Weeshuis Museum.
Nieuws 18 jun, 16:24
Elisabeth Weeshuis Museum in Verhaal van Gelderland Podcast
Afbeelding
Nieuws 18 jun, 15:58
Milieu Centraal: Nederlanders grijpen vaak naar gif tegen mieren en slakken
Afbeelding
Nieuws 18 jun, 15:41
VISles brengt leerlingen Rehobothschool dichter bij natuur en sportvissen
Afbeelding
Nieuws 18 jun, 15:20
Wandelroute Achtje van Druten vernieuwd
Afbeelding
Nieuws 18 jun, 14:57
Veel oude woningen in Gelderland nog slecht geïsoleerd

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen