Toulouse winnaar van Spring Tournament 2026
Toulouse winnaar van Spring Tournament 2026 Foto: Serge Sanramat Photography

Zelfs BBC toont interesse in jeugdtoernooi Focus’07

Nieuws 519 keer gelezen

Culemborg - Dat het Spring Tournament steeds meer internationale allure krijgt, bleek zondag tijdens de vierde editie van het toernooi voor teams met spelers onder de 13 jaar.

Een filmploeg van de BBC was naar Culemborg afgereisd om de verrichtingen van publiekstrekker Tottenham Hotspur vast te leggen. Inclusief de nederlaag tegen Focus ‘07.

‘Stop dancing with the ball’

‘Stop dancing with the ball’, schreeuwt de trainer van Spurs over het veld. ‘Gewoon een of twee keer raken en dan naar voren.’ Hij is duidelijk niet tevreden over zijn elftal, dat het in de eerste wedstrijd opneemt tegen het Deense FC Nordsjaelland. Achter hem staan twee cameramannen van de BBC, die zo’n beetje alles registreren wat de ploeg uit Londen tijdens het jeugdtoernooi doet.

Ze schieten beelden voor het vierde seizoen van de documentaireserie The Football Academy. “We volgen de reis van spelers door de jeugdopleiding van Spurs”, zegt Kathleen van de filmcrew.

“We vertellen de verhalen achter de voetballers. Bijvoorbeeld hoe ze het op school doen of als iemand te kampen heeft met een blessure.”

Eigen manier van spelen

Verdediger Mason is een van die jongens. “Hij is vier maanden geblesseerd geweest, dit is pas zijn eerste buitenlandse toernooi dit seizoen”, vertelt zijn moeder Ilara.

“Spelers van zijn leeftijd worden beter van wedstrijden tegen teams uit Europa, omdat elke club toch weer zijn eigen manier van spelen heeft. Dit soort toernooien vergeten die jonge gasten nooit meer.”

Overwinning op de Spurs

Ook het team van Focus zal de deelname van Tottenham Hotspur nog lang heugen. De Culemborgers verslaan de Engelsen namelijk met 1-0. Na het laatste fluitsignaal vliegen de spelers en staf elkaar juichend in de armen. Trainer Niels Bodewes: “De eerste twee wedstrijden verloren we, maar de overwinning op Spurs maakt alles goed. Hier hebben we het over 50 jaar nog over.” 

Zinderend Frans onderonsje

De finale is een zinderend Frans onderonsje, waarin Toulouse FC met 3-1 te sterk is voor Lille OSC. Focus ‘07 sluit het eigen toernooi uiteindelijk af als tiende. “Dat de spelers, begeleiders, scheidsrechters, vrijwilligers en toeschouwers allemaal een geweldige dag hebben, is voor ons het belangrijkst”, zegt Robbert Puddu van de Spring Tournament-organisatie.

“Volgend jaar hebben we met de vijfde editie een mooi jubileum in het verschiet. Dan zullen we wederom proberen een nóg beter toernooi neer te zetten.”

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Focus '07 JO15-1 vlnr: Jeroen, Dean, Rune, Floris, Luuk, Souhaib, Jayson, Niek. Onder: Joshua, Bram, Nolan, Lendel, Yassin, Florian, Boaz, Milan, Luca
Nieuws 4 uur geleden
JO15-1 van Focus is kampioen
Toulouse winnaar van Spring Tournament 2026
Nieuws 20 apr, 06:28
Zelfs BBC toont interesse in jeugdtoernooi Focus’07
Focus de terechte kampioen in de 4e klasse E
Nieuws 20 apr, 06:22
Focus ’07 kroont zich tot kampioen na zege in Culemborgse derby
Bij het ongeluk zijn drie personen licht gewond geraakt.
update 19 apr, 20:59
Leden kampioensteam Focus’07 lichtgewond bij val van platte kar

Advertenties uit de krant

Bouman Juwelen gaat verbouwen
Nieuws 18 apr, 09:31
Grote verbouwing bij Bouman Juwelen in Culemborg
De zwaar beschadigde Audi
112 17 apr, 18:31
Auto’s zwaar beschadigd door botsing op Erasmusweg in Culemborg
De mannelijke overvaller
112 17 apr, 12:11
Politie vraagt tips over overval op tankstation Lanxmeersestraat Culemborg
Culemborg kiest voor gezondheid omwonenden bij geitenhouderijen
Nieuws 17 apr, 10:45
Gemeente Culemborg stelt tijdelijke afstandsnorm vast voor nieuwbouw bij geitenhouderijen
Heleen Oppatje
Nieuws 17 apr, 10:28
Advies Culemborgse verkenner: start informatiefase met PRO en VVD

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen