• Theo Verhalen
• Theo Verhalen Foto: aangeleverd

Theo Verhallen houdt park vrij van zwerfvuil

Algemeen 2.830 keer gelezen

CULEMBORG • Theo Verhallen (68) is geboren en getogen in Culemborg. Na een werkzaam leven in zijn eigen banketbakkerij is hij nu met pensioen. Omdat hij niet stil kan zitten en houdt Theo al jaren het mooie park tegenover zijn huis vrij van zwerfvuil. 

Het opgeraapte afval, vooral veel blik en plastic, zet hij volgens afspraak met de gemeente naast een vuilnisbak zodat het gemakkelijk opgehaald kan worden. Zo kwam het dat hij ooit door een stadgenoot aangezien werd voor een illegale vuildumper. Niet iedereen kent deze afspraak..

Alleen op pad
Er bestaat in Culemborg een opruimgroep, maar Theo gaat het liefst alleen op pad. Dat doet hij zeker drie keer per week en ook vaak in het buitengebied. Hardlopen en tegelijkertijd opruimen vindt hij een prettige combinatie. Aan de opruimgroep zijn pasjes voor containers beschikbaar gesteld door de gemeente, zodat ze hun oogst gemakkelijk kwijt kunnen.

Al doende zet Theo zijn ergernis over afval om in een aangename activiteit die hem grote voldoening geeft. Het milieu en de schonere wereld die hij wil achterlaten voor zijn (klein)kinderen zorgen voor zijn motivatie. Omdat hij veel op pad is ziet hij vanalles en doet daardoor vaak meldingen naar de gemeente over vuilstortingen, dode vogels, kapotte lampen enzovoort. Daar wordt altijd goed op gereageerd en dat waardeert hij zeer.

Als Theo op pad gaat gebruikt hij de eenvoudige en handige app HelemaalGroen. Hij wenst ons allemaal en zichzelf minder afval toe en blijft ondertussen opgeruimd opruimen.

HelemaalGroen
HelemaalGroen stimuleert individuele burgers om zwerfafval op te ruimen en hun inzet zichtbaar te maken (app.helemaalgroen.nl). Eerst moet een app worden geactiveerd. De afgelegde route wordt als een groen lijntje zichtbaar op de kaart. Na een maand verkleurt het lijntje naar oranje en twee maanden later is het bruin. Na opnieuw lopen van dezelfde route kleurt die weer groen. 

Door de nu 11.760 deelnemers wordt de kaart van Nederland steeds groener. Het is prettig om je route te zien, die van deelnemers uit de eigen omgeving en uit de rest van het land. (www.helemaalgroen.nl).

220.000 kilometer
In 2022 zijn 220.000 kilometers via de app geregistreerd opgeschoond. Dit door Jaap de Boer (Achterhoek) gestarte burgerinitiatief wordt breed gedragen. Het leuke aan het initiatief is dat iedereen mee kan doen; jong, oud, lopend, fietsend of in een scootmobiel en je bepaalt zelf de route zodat het nooit verveelt.

De gemeente Culemborg telt nu 68 deelnemers bij HelemaalGroen. In de gemeente Berkelland gebruikt 1% van alle inwoners (512) de app en is vorig jaar 20.000 km geregistreerd opgeschoond

Dick Aanen

Redacteur van Het Kontakt-Culemborgse Courant (+ HK-West Betuwe en HK-Tiel)

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Wouter Baas onderweg naar zijn record.
Sport 6 uur geleden
Trihalis-atleet Wouter Baas schittert bij Statina’s uurloop
Kransen bij de Nationale 4 mei viering op de Dam in Amsterdam
Nieuws 3 mei, 15:02
4 mei gedicht: ‘Ik snap het wel, maar begrijp het niet’
Afbeelding
112 3 mei, 07:48
Kind gewond na klap van molenwiek op de Kanaaldijk in Hei- en Boeicop: ‘Hoe een mooie zomerse zaterdag kon veranderen in een drama’
De auto kwam dwars in de sloot terecht
Nieuws 2 mei, 09:04
Bestuurder raakt te water na verlies controle op A2-afrit bij Culemborg

Advertenties uit de krant

‘Het leukste terras aan het water’
Nieuws 2 mei, 05:24
Bureau Toerisme Rivierengebied zoekt leukste terras aan het water
V.l.n.r. Elise Valkenburg, Alwin Driessen, Roger van Asselt (beoogd wethouder), Gerdi Sap-den Hartog (fractievoorzitter), Han Braam en Margriet Kuijer
Nieuws 1 mei, 17:17
VVD Culemborg haalt onderhandeling naar het café met ‘Kroegpraat’
Saskia Kluit
Nieuws 1 mei, 15:47
PRO en VVD stellen Saskia Kluit voor als (in)formateur in Culemborg
Afbeelding
Nieuws 30 apr, 10:55
Fiets vier dagen door de Betuwe: 39e editie start op Hemelvaartsdag
Afbeelding
Nieuws 30 apr, 10:51
Rijbewijskeuring in Culemborg: vier spreekuurdagen in 2026

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen