Koningsdag Culemborg: de mooiste in de regio

Culemborg - Koningsdag in Culemborg belooft zoals vanouds weer een fantastisch evenement te worden. Het programma voor deze maandag ziet er als volgt uit:

08:15 - 08:30: Klokken luiden

Koningsdag wordt ingeluid 

08:30 - 09:00: Carillon bespeling

Beiaardbespeling door de Beiaardier

09:00 - 09:30: Vertrek optocht versierde fietsen

Onder leiding van de Ferry Stars, scouting en de vlagdragers. Route: Plein bij het stadskantoor, Grote Kerkstraat, Markt, Oude Vismarkt, Kattenstraat, Herenstraat, Everwijnstraat, Markt, eindigend voor het stadhuis.

09:30 - 10:00: Aubade

De voorzitter van Stichting Culemborg en Oranje heet iedereen welkom. De burgemeester opent Koningsdag met een toespraak. Vervolgens zingen wij gezamenlijk twee coupletten van het Wilhelmus en 'Lang zal hij leven' ter ere van onze koning. Aansluitend vindt de prijsuitreiking van de versierde fietsenoptocht plaats. De Aubade eindigt met een vrolijke confettiregen.

09:30 - 10:30: Muziek speelt door

Het Culemborgs jeugdorkest zal deze feestelijke gelegenheid verder opluisteren met een prachtig muzikaal optreden. Ferry Stars.

10:00 - 17:00: Attracties kinderen

Voor kinderen is er op de Markt van alles te doen! Sint Stanislaus en Triton Scouting begeleiden de kinderactiviteiten en hebben daarnaast ook eigen scoutingactiviteiten.

10:00 - 17:00: Kindervrijmarkt

Vrijmarkt op Zandstraat, deel van de Prijssestraat, deel van de Varkensmarkt, Everwijnstraat, Herenstraat en Kattenstraat.

10:30 - 17:00: Muziekoptredens

Diverse optredens op het podium op de Markt

Tuin Everwijnstraat verandert in Rockgarden

Culemborg - Op Koningsdag verandert de tuin aan de Everwijnstraat 11 in Culemborg voor één dag in de Rockgarden: een gratis muziekfestival vol sfeer en livemuziek, voor alle leeftijden toegankelijk. De tuin is open vanaf 13.00 uur.

Op het podium staan The Next Doors (Doors-tribute), MudoZer (groovende stoner/sludge rock), Magustry (psychedelic poprock) en het Max Kaasjager Trio (bluesrock/funk). Tussen de optredens door en als afsluiter draait DJ Sjerruf.

De toegang is gratis. Alle artiesten en organisatoren doen belangeloos mee, zodat de opbrengst volledig naar het goede doel gaat. Via Alpe d’HuZes komt het geld terecht bij KWF Kankerbestrijding.