
KWC-leerlingen Jette en Carynn in de prijzen met hun kunstwerk
Arno voor de Poorte
Culemborg - Jette Bruls uit VWO 5 en Carynn uit VWO 3 hebben onlangs meegedaan aan een landelijke kunstwedstrijd voor leerlingen die tweetalig (TTO) middelbaar onderwijs volgen. Jette won de tweede prijs, Carynn legde beslag op de derde plek met haar kunstwerk. Allebei zijn ze hartstikke trots op hun prijs.
Het zilver was goed voor een bon van Bol.com van € 25,00 vertelt Jette. “Ik heb de bon al besteed aan drie boeken. Ik had nog wat andere bonnen liggen en mijn moeder zei: ‘Maak ze maar meteen op, anders blijven ze steeds liggen.’ Dus dat heb ik gelijk gedaan.” Carryn heeft haar derde prijs van € 15,00 al omgezet in een cadeau voor haarzelf. “Ook ik heb er - met wat bijbetaling - boeken van gekocht”, zegt ze hierover.
Thema
Het thema van deze landelijke kunstwedstrijd was Generation Alpha. Dit is de generatie die nu opgroeit en sterkte beinvloeding ondergaat door socialmedia en zorgen over het klimaat. Jette vertelt dat de organisatie in handen was van een organsatie die scholen helpt met het opzetten van dit soort wedstrijden. “Die organisatie heet Nuffic. Het thema sprak mij persoonljk in het begin slechts matig aan, maar onze docent, Renda Wolthaus, heeft me aangemoedigd om mee te doen. De besten uit de groep hebben deelgenomen aan de wedstrijd. Veertien leerlingen van het KWC waren uitverkoren. Carynn en ik zijn de enige twee die een prijs hebben gewonnen.” De winnares van de derde prijs had er onmiddellijk zin in. “Ik houd ervan om via internet mysteries te ontrafelen”, zegt ze hierover. “En ik vind griezelge verhalen leuk. Dat maakte het voor mij interessant om in dit thema een kunsterk te maken.”
De stijl van de kunstwerken
De stijl van de kunstwerken van de beide kunstenaressen in de dop omschrijven ze beiden als surrealistisch. Carynn heeft een schidlerij gemaakt van iemand die totaal de verbinding met zijn gevoel is kwijtgeraakt door de vele uren achter allerlei schermen. “Het is een waarschuwing, een wake up call”, legt ze uit. “Er is een belangrijkere, fysieke realiteit naast de online wereld.” Het schilderij van Jette spreekt boekdelen. “Mijn schilderij toont iemand die op zijn telefoon zit met een aantal paddestoelen op zijn hoofd en totaal verzonken is in het blauwe licht.” Jette en Carynn hebben de smaak te pakken gekregen. De winnares van de tweede prijs doet af-en-toe mee met dit soort wedstrijden via internet. Dat ga ik vaker doen. Dit was de eerste met een cash prize.” Carynn zegt dat ze kunst als hobby heeft. “Dus ja, ik zou het zeker leuk vinden om vaker meedoen met dit soort competities.” Jette zou het andere leerlingen ook aanraden om mee te doen. “Je hebt niets te verliezen als je meedoet.” Carynn stelt dat het goed voor je is om uit je comfortzone te komen. “Bovendien was het een perfecte manier om mijn skills te trainen. Het is belangrijk om te experimenteren en je creativiteit te trainen. Als je gewend raakt aan je creativiteit, dan leer je deze ook toepassen op andere gebieden in het leven.”