Pieter Aafjes gloreerde zaterdag in 't Zoetzand in Beuschem.
Pieter Aafjes gloreerde zaterdag in 't Zoetzand in Beuschem. Aangeleverd

Publiek in Beusichem geniet van filmmuziekavond Pieter Aafjes

Nieuws

Beusichem - In een tot de laatste stoel gevulde zaal van ’t Zoetzand in Beusichem presenteerden de drie orkesten van de Koninklijke Harmonie Pieter Aafjes zaterdag een avondvullend programma waarin filmmuziek en concourswerken de rode draad vormden.

De vereniging bracht hiermee een breed overzicht van haar muzikale activiteiten, uitgevoerd door orkesten in verschillende samenstellingen en niveaus.

Herkenbare filmmuziek

Het Opstaporkest, onder leiding van Jonie Pijpers, opende het concert met muziek uit onder meer Star Wars. De keuze voor herkenbare filmmuziek zette direct de toon voor de rest van de avond, waarin dit genre regelmatig terugkeerde.

Aansluitend nam het Middenorkest plaats, gedirigeerd door Marilou Krouwel. Dit orkest bracht onder andere Gulliver’s Travels, een vierdelig werk dat binnenkort ook op het KNFM‑concours in Zutphen zal worden uitgevoerd. Het orkest speelde in volledige bezetting en presenteerde daarnaast The Grapes of the Sun, voorafgegaan door een toelichting van de dirigent over de thematische opbouw van het stuk, dat de weg van druif tot wijn verklankt.

Bluesarrangement van Chega De Saudade

De uitvoering legde de nadruk op de rol van slagwerk, koper en houtblazers. Het Middenorkest sloot zijn optreden af met een bluesarrangement van Chega De Saudade, geschreven door orkestlid Jasper Brink, die tevens als solist optrad. Voor deze uitvoering werd het orkest in bigbandopstelling geplaatst.

Na de pauze vervolgde het Groot Orkest, onder leiding van Arjan Gaasbeek, het programma met een reeks werken die varieerden van symfonisch repertoire tot filmmuziek. Het orkest opende met Procession of the Nobles van Korsakov en vervolgde met The Second Suite van Reed, waarin Latijns‑Amerikaanse stijlelementen centraal staan.

Dynamische verschillen

Een contrasterend moment ontstond met Valley of the Pinios, een werk dat sterk leunt op dynamische verschillen en waarin de dirigent en het orkest de spanningsopbouw zorgvuldig uitwerkten. De avond werd afgerond met muziek uit The Mask of Zorro en 76 Trombones uit The Music Man, waarmee het programma een lichte en toegankelijke afsluiting kreeg.

Het publiek reageerde enthousiast op de optredens van alle drie de orkesten en sloot de avond af met een staande ovatie.