Gaat stadskantoor daadwerkelijk in de verkoop (geconstrueerde foto)
Gaat stadskantoor daadwerkelijk in de verkoop (geconstrueerde foto) CDA Culemborg

CDA zet vraagtekens bij onderzoek naar verkoop stadskantoor

Nieuws

Culemborg - Het CDA in Culemborg is kritisch over het onderzoek van het college naar een mogelijke verhuizing van het stadskantoor. Er is op dit moment geen inhoudelijke en financiële onderbouwing om nu al richting verkoop of verhuizing te denken.

Raadslid Marco van Zandwijk: “Het stadskantoor, gebouwd in 1999, staat voor grote vervangingsinvesteringen door groot onderhoud. Het is goed dat we verder kijken dan alleen het onderhoud.

In 2023 vroeg het CDA samen met andere partijen al om de investeringen te bekijken vanuit een bredere blik op het gebruik van ál het gemeentelijke vastgoed. Het is onduidelijk op basis van welke informatie er nu gesproken wordt over de eventuele verkoop van het stadskantoor,” zegt van Zandwijk.

Informatie is te beperkt

Het college heeft de gemeenteraad schriftelijk laten weten dat het pand aan de Ridderstraat financieel en praktisch niet meer geschikt is. Volgens de lokale CDA-fractie ontbreekt er een goede onderbouwing. Zo is er geen onderzoek gedaan naar de functies van het gebouw, hoeveel ruimte er nodig is of hoe de bezetting er uit ziet. Ook wordt er niet gesproken over extra gebruikers voor het huidige stadskantoor.

Het is ook onduidelijk of het college heeft gekeken naar beschikbare ruimtes in het oude Stadhuis aan de Markt of de werkplekken aan de Triosingel. Raadslid Van Zandwijk vindt dit een probleem: "Als raadslid moet je kunnen controleren waar keuzes op gebaseerd zijn. Zonder deze informatie blijft het gissen."

Oude afspraken niet nagekomen

In 2023 zijn er afspraken gemaakt, vastgelegd in een motie. Het college is destijds gevraagd om een Plan van Aanpak te maken voor al het Gemeentelijk vastgoed. Een plan met uitleg over verkoop, verhuur en efficiënt gebruik van de gebouwen. Mede bedoeld om de noodzakelijke bezuinigingen op het vastgoed te behalen.

Het CDA merkt echter op dat er in de brief van het College niets van deze afspraken terug te vinden is. "Het lijkt erop dat het college nu vooral inzet op de verkoop van het stadskantoor. Het is echter volstrekt onduidelijk hoe dit plan bijdraagt aan de afgesproken bezuinigingen," aldus de fractie.