• Scene uit de film Stromboli
• Scene uit de film Stromboli Foto: Aangeleverd

Nederlandse films bij Lingefilm

geldermalsen • Deze week vertoont LingeFilm de Nederlandse boekverfilming Stromboli (vrijdag 2 december om 20.30 uur en woensdag 7 december om 20 uur). Op zaterdag 3 december om 20.30 uur en op zondag 4 december om 20 uur draait de meermalen bekroonde en eveneens Nederlandse speelfilm Narcosis.

In de tragikomedie Stromboli van regisseur Michiel van Erp arriveert de onlangs gescheiden Sara (gespeeld door de geweldige actrice Elise Schaap) met een koffer vol wodka en een uitgeput hart op het vulkanische eiland Stromboli.  De film is een verfilming van de gelijknamige roman van de populaire schrijfster Saskia Noort. Narcosis gaat over een jong gezin dat wordt getroffen door een tragedie als de vader tijdens een professionele duik niet meer bovenkomt. Zijn lichaam wordt niet gevonden; wat rest is alleen een huis vol herinneringen. De moeder ontwijkt alles wat met de dood van haar man te maken heeft en dat is voor haar jonge kinderen heel moeilijk. Om samen opnieuw te kunnen beginnen moeten unieke keuzes gemaakt worden.  Narcosis werd dan ook bekroond met maar liefst drie Gouden Kalveren voor camera, kostuum en hoofdrolspeelster Thekla Reuten.

Te zien bij LingeFilm, gevestigd in De Pluk aan de Rijksstraatweg 64 in Geldermalsen. Aanvang vrijdag en zaterdag 20.30 uur, zondag en woensdag 20.00 uur.. Entree normaal € 9,00 / LingeFilm FanPas € 6,50. E-tickets via www.lingefilm.nl.