Afbeelding
Foto: WV De Helling

Sloeproeifestijn keert terug naar de Lek

Nieuws

Culemborg – De Culemborgse haven vormt zaterdag 11 juli opnieuw het decor voor Respec op de Lek, de jaarlijkse sloeproeiwedstrijd van watersportvereniging De Helling. Voor de twaalfde keer komen circa 35 sloepen uit heel Nederland naar Culemborg om de strijd met elkaar aan te gaan op de Lek.

De wedstrijd maakt deel uit van het jubileumjaar van WV De Helling, die dit jaar haar 75-jarig bestaan viert. Binnen de vereniging is het sloeproeien al sinds 2011 een populaire tak van sport. Verschillende teams trainen in de twee karakteristieke rode sloepen die in de haven liggen afgemeerd.

Ook het Culemborgse wedstrijdteam verschijnt aan de start. De roeiers nemen het op tegen teams uit onder meer Joure, Katwijk en andere plaatsen verspreid over het land. Op het water wordt fanatiek gestreden, maar volgens de organisatie staat ook de gezelligheid centraal.

Respec op de Lek bestaat uit twee onderdelen. De eerste race voert de deelnemers over een afstand van bijna twaalf kilometer heen en weer naar de veerpont bij Beusichem. Later op de dag volgt een sprintwedstrijd van ruim vier kilometer. Burgemeester Marinka Mulder geeft bij beide races het startschot.

Na afloop kunnen deelnemers en bezoekers terecht voor een borrel in de haven, gevolgd door een optreden van de band Buurvrouw Jansen en de prijsuitreiking.

Laatste nieuws

Zaterdag 26 september is het Ten(t)slottefeest in Zoelmond.
Nieuws 47 minuten geleden
Het Ten(t)slottefeest is springlevend
Afbeelding
Nieuws 4 uur geleden
Culemborgse hockeyers knokken zich terug
Sander Kroeze tussen de druiven.
Nieuws 7 uur geleden
Hoe verleden en heden samenkomen in Wijngaard De Nieuwe Fontein
Afbeelding
Nieuws 17 sep, 15:28
Informatieavond in Culemborg over thuisbatterijen en einde salderingsregeling

Advertenties uit de krant

Afbeelding
Nieuws 17 sep, 12:10
Vredeswandeling door Culemborg op 21 september
Afbeelding
Nieuws 17 sep, 10:01
Dierenambulance opent deuren voor publiek
Afbeelding
Nieuws 16 sep, 14:46
Watertoren wordt gemeentelijk monument
Burgemeester Marinka Mulder en Huub van Oorschot.
Nieuws 16 sep, 14:30
Koninklijke onderscheiding voor Huub van Oorschot
Avri-containers.
Nieuws 16 sep, 14:07
Avri-pas verplicht bij milieustraat vanaf oktober

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen