Beoogd VVD-fractievoorzitter Gerdi Sap-den Hartog en lijsttrekker Margriet Kuijer.
Beoogd VVD-fractievoorzitter Gerdi Sap-den Hartog en lijsttrekker Margriet Kuijer. Foto: Aangeleverd

VVD: ‘Breng cellencomplex terug naar de regio’

Nieuws Gemeenteraadsverkiezingen Culemborg 2026

Regio – De VVD-fracties in Rivierenland, waaronder die van Culemborg, uiten stevige zorgen over de veiligheid in de regio sinds de sluiting van het cellencomplex in Tiel in 2020.

Volgens de fracties staat de politiecapaciteit sindsdien zwaar onder druk, omdat agenten voor iedere arrestant naar Arnhem, Nijmegen of Houten moeten rijden. Dit kost veel tijd en personeel: vaak zijn vier agenten urenlang uit de wijk om één verdachte weg te brengen. De VVD stelt dat hierdoor minder politie beschikbaar is voor spoedmeldingen en dagelijkse aanwezigheid in de Culemborgse wijken.

Zichtbare politie op straat

Gerdi Sap-den Hartog, commissielid en beoogd fractievoorzitter van de Culemborgse VVD, benadrukt dat veiligheid afhankelijk is van zichtbare politie op straat. Volgens haar is het onacceptabel dat agenten langdurig onderweg zijn terwijl zij lokaal nodig zijn. De fracties pleiten daarom voor heropening van het cellencomplex in Tiel, zodat de basisinfrastructuur voor politiewerk in Rivierenland wordt hersteld.

‘Gevolgen sluiting zichtbaar’

De gevolgen van de sluiting zijn volgens de VVD duidelijk merkbaar: minder zichtbare (wijk)agenten, langere responstijden en situaties waarin overtredingen met een boete worden afgedaan omdat arrestatie te veel capaciteit vraagt. De fracties noemen dit een ontwikkeling die het gezag van de politie aantast en stellen dat Rivierenland is “uitgekleed”, terwijl andere regio’s beter worden bediend.

Behoud goed bezette hulpdiensten

In het lokale verkiezingsprogramma zet de Culemborgse VVD in op behoud van goed bezette hulpdiensten, effectievere stadswachten met bodycams, strengere aanpak van overlast en uitbreiding van cameratoezicht. De partij roept gemeente, politie en Rijk op om veiligheid weer prioriteit te geven, te beginnen met een nieuw cellencomplex in Rivierenland.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Omwonenden wijzen op gezondheidsrisico’s van geitenhouderijen.
Nieuws 6 uur geleden
Omwonenden slaan alarm over gezondheidsrisico’s geitenhouderijen
Afbeelding
Nieuws 22 uur geleden
Gastcollege over Romeinse inscripties op KWC
Afbeelding
Nieuws 22 uur geleden
MTV Unplugged in Openluchttheater Fransche Zomer
Langs de Lekdijk is er even ruimte om te rennen in het gras.
Nieuws 22 uur geleden
1.953 wandelaars voor 79ste Avondvierdaagse

Advertenties uit de krant

Wethouder Monica Wichgers vertrekt naar Maasdriel.
Nieuws 12 jun, 13:40
Monica Wichgers wordt wethouder in Maasdriel
Floris Verploeg (midden) de trotse winnaar op het podium
Nieuws 12 jun, 12:21
Culemborger Floris Verploeg pakt nationale inline-skate titel
Anthony Zielhorst (l) en Dick van Dijk (beiaardier, r) bespelen het carillon dat hoog in de toren van de Grote of Barbarakerk hangt. Zielhorst beijvert het aanstellen van een beiaardier voor een dag per week.
Nieuws 12 jun, 12:14
Anthony Zielhorst: ‘Unieke klank van het carillon herken je uit duizenden’
Afbeelding
Nieuws 12 jun, 11:47
Betrokken inwoners willen in bestuur van verzelfstandigde kinderboerderij Culemborg
Culemborgse raadsleden tijdens een schorsing over de CDA-motie
Nieuws 12 jun, 11:28
Wethouder Bijvoet: ‘Speeltoestellen worden alleen verwijderd als deze onveilig zijn’

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen