Bas Kuijlenburg
Bas Kuijlenburg

Bas-bariton Bas Kuijlenburg komt om het leven bij frontale botsing met ambulancewagen

Algemeen 14.794 keer gelezen

CULEMBORG • De Culemborgse bas-bariton en dirigent Bas Kuijlenburg is zaterdagmiddag op de provinciale weg N320 verongelukt, nadat zijn auto frontaal botste met een ambulancewagen. Hij was onderweg naar de middagrepetitie van het evenement ‘Koepelscratch’ in Heiloo. Bas was 60 jaar. 

Bij concert- en oratoriumkoren was Bas een graag gehoorde solist. Hij soleerde vele malen in Bach’s cantates en passionen, zowel in de basaria’s als in de Christuspartijen. Andere veel gehoorde werken waren ‘Messiah’ van Händel, ‘Elisas’ van Mendelsohn, ‘Ein Deutsches Requiem’ van Brahms. 

Bij de Nationale Opera trad hij regelmatig op in het koor en in kleinere rollen. Ook speelde hij de rol van Kajafas in Joop van de Ende’s Nederlandse versie van Jesus Christ Superstar. 

Bas Kuijlenburg was 15 jaar lang dirigent van het Culemborgs Mannenkoor. De Kerst-In die zondagmiddag stond geprogrammeerd werd gelijk gecanceld. “In plaats van een zangmiddag met mooie kerstliederen werd het een emotionele herdenkingsbijeenkomst, waar de koorleden hun tranen de vrije loop lieten”, zegt bestuurslid Joost Ansems. “Heel aangrijpend.”

Bas werd door de koorleden op handen gedragen. Hij was een aimabel mens. “Ik kon geen vlekje bij hem ontdekken”, zegt Ansems. Het koor profiteerde van zijn uitzonderlijke zangtalent. “Hij heeft het koor tot grote hoogten gebracht. Het mooie van Bas was dat hij de sfeer van het koor heel goed aanvoelde. Zijn stijl was losjes, maar niet te losjes. We waren echt een familie en we zagen hem als spil van het koor.”

Het bestuur gaat op korte termijn nadenken over een geschikt moment om Bas te herdenken. Wellicht komt er een tribute. Joost Ansems: “Daar willen we iets moois van maken. Maar dat doen we heel nadrukkelijk in overleg met zijn echtgenote.”

Dick Aanen

Redacteur van Het Kontakt-Culemborgse Courant (+ HK-West Betuwe en HK-Tiel)

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
Nieuws 10 uur geleden
Beatles‑tributeband opent muziekseizoen in De Plantage
Afbeelding
Nieuws 10 uur geleden
Stolpersteinewandeling op 3 mei 2026
Afbeelding
Nieuws 10 uur geleden
Nieuwe JobGroep van Stichting JobHulp Culemborg van start in bibliotheek
Afbeelding
Nieuws 10 uur geleden
Film ‘Kruipruimte boven de Deur’ vertoond in Odensehuis De Salaamander

Advertenties uit de krant

Focus '07 JO15-1 vlnr: Jeroen, Dean, Rune, Floris, Luuk, Souhaib, Jayson, Niek. Onder: Joshua, Bram, Nolan, Lendel, Yassin, Florian, Boaz, Milan, Luca
Nieuws 18 uur geleden
JO15-1 van Focus is kampioen
Toulouse winnaar van Spring Tournament 2026
Nieuws 20 apr, 06:28
Zelfs BBC toont interesse in jeugdtoernooi Focus’07
Focus de terechte kampioen in de 4e klasse E
Nieuws 20 apr, 06:22
Focus ’07 kroont zich tot kampioen na zege in Culemborgse derby
Bij het ongeluk zijn drie personen licht gewond geraakt.
update 19 apr, 20:59
Leden kampioensteam Focus’07 lichtgewond bij val van platte kar
Bouman Juwelen gaat verbouwen
Nieuws 18 apr, 09:31
Grote verbouwing bij Bouman Juwelen in Culemborg

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen