Afbeelding
Foto: nl.123rf.com

Bijeenkomst Jayda CC over hoogsensitief persoon en autisme

Algemeen

CULEMBORG • Zorgorganisatie Jayda CC organiseert op woensdag 21 september een bijeenkomst over HSP (hoogsensitief-persoon) en autisme. De organisatie, die ambulante begeleiding biedt aan jongeren en volwassenen in o.a. de regio’s Rivierenland en Zuid Oost Utrecht, nodigt iedere geïnteresseerde uit om deel te nemen aan deze interactieve bijeenkomst. De bijeenkomst vindt plaats in het multifunctioneel wijkcentrum De Salaamander in Culemborg.

Anika Morsink, ambulant begeleider/coach van Jayda CC, vertelt over het brein van mensen die hoogsensitief zijn. Anika, zelf HSP-er, geeft aan dat mensen die hoogsensitief zijn informatie diepgaand verwerken. Dat stemmingen en emoties ineens kunnen omslaan. “Iemand met HSP kan met een heel goed gevoel een ruimte met veel mensen binnen stappen en zich na een paar minuten ineens niet goed meer voelen. Een gevoel van leegheid en somberte over zich heen krijgen en maar één ding willen: weg willen. HSP-ers zijn zeer sociaal en trekken zich terug (zo’n 70%) of zoeken juist naar sensatie (zo’n 30%) om prikkels beheersbaar te houden.”

Externe prikkels
Ambulant begeleider Romano Michielsen van Jayda CC vertelt en geeft op 21 september antwoord op vragen over autisme. “Mensen met autisme hebben moeite met externe prikkels, houden zich vast aan een enorme structuur en vinden het soms lastig of vermijden sociale contacten. Iemand met autisme kan zich al weken van te voren druk maken over een bijeenkomst waar hij/zij bij moet zijn. Dat levert stress en hoofdpijn op. In hun hoofd hebben zij vaak al exact beleefd hoe de bijeenkomst verloopt; maar uiteindelijk gaan ze vaak niet en melden zij zich af. Voor deze mensen waren de vele online bijeenkomsten tijdens corona een uitkomst.”

Overeenkomsten
Tijdens de interactieve bijeenkomst gaan Anika en Romano dieper in op HSP en autisme. Op de grote verschillen; maar  ook op de overeenkomsten die er zijn. “Daarnaast willen wij mensen meegeven hoe van zowel HSP als autisme je kracht gemaakt kan worden”, benadrukken Anika en Romano.

De bijeenkomst duurt van 19.00 tot ongeveer 22.00 uur en is voor iedereen –van geïnteresseerde tot zorgmedewerker- kosteloos toegankelijk. Aanmelden kan door een e-mail te sturen naar info@jayda-cc.nl of te bellen naar het kantoor van Jayda CC op 06-18223236.

Dick Aanen

Redacteur van Het Kontakt-Culemborgse Courant (+ HK-West Betuwe en HK-Tiel)

Laatste nieuws

Autobrand op A2 ter hoogte van Culemborg
112 20 uur geleden
Autobrand op A2 bij Culemborg: voertuig volledig uitgebrand
Appels plukken in een hoogstamboomgaard.
Nieuws 7 aug, 07:03
Plukken en proeven in hoogstamboomgaard van Culemborg
Schrijfster Miranda van den Broek met haar boek.
Nieuws 6 aug, 17:50
Culemborgse schrijfster debuteert met boek over psychose tijdens promotieonderzoek
Afbeelding ter illustratie.
Nieuws 5 aug, 14:45
46 procent van Culemborgse woningen heeft zonnepanelen

Advertenties uit de krant

Droogte bij de Lek.
Nieuws 5 aug, 12:56
Droogte drijft zeewater de rivieren in: meer zout in de Lek
Afbeelding
Nieuws 5 aug, 11:38
Politie Culemborg vraagt om camerabeelden
In de werkplaats bij Falkom.
Advertorial 5 aug, 11:32
Van chassis tot eindresultaat: bij Falkom in Tiel komen techniek en vakmanschap samen
Collectie 1236: foto’s van de gemeente Culemborg, inventarisnummers 480.
Nieuws 5 aug, 09:13
Afkoelen in De Welborn
Afbeelding
112 4 aug, 23:38
Brand verwoest Dresselhuijsbank in De Plantage

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen