Lezing 'Zwevende gelovigen'
18-02-2012 15:00
0 reacties
CULEMBORG - 'Zwevende gelovigen' is een lezing door en een gesprek met Joep de Hart over zijn boek 'Zwevende gelovigen', op woensdagavond 7 maart van 20.00 - 22.15 uur in de Voormalige synagoge, Jodenkerkstraat 5, Culemborg.
Nederland ontkerkelijkt maar religie verdwijnt niet, stelt Joep de Hart. De kerken lopen leeg, maar steeds meer Nederlanders zijn te vinden op bedevaartsreizen maar ook bij stille tochten en herdenkingen. Daar zoeken we zingeving, daar staan we stil. De moderne, intellectuele mens gaat niet meer naar de kerk. De laatste kerk sluit in 2050, zo voorspelt Joep de Hart.
De Hart studeerde Cultuur- en Godsdienstsociologie. Daarna werkte hij tien jaar bij de Radboud Universiteit Nijmegen. Daar promoveerde hij in 1989 op een onderzoek naar de politieke en levensbeschouwelijke ontwikkeling van jongeren.Sinds 1 september 2011 is De Hart bijzonder hoogleraar 'Nieuwe en vernieuwende vormen van christelijke gemeenschap in hun betekenis voor de Nederlandse samenleving' aan de Protestantse Theologische Universiteit in Kampen.
Voor kerken en ook voor mensen die de kerk hebben verlaten een belangwekkend onderwerp. Wat is er met de religieuze beleving van de moderne mens aan de hand? Kunnen kerken daarop inspelen zonder de kern van hun bestaan kwijt te raken?
De Raad van Kerken in Culemborg nodigt belangstellenden uit om over deze vragen op 7 maart met Joep de Hart in gesprek te gaan. De toegang is vrij. Vooraf aanmelden bij r.r.vanloenen@kpnplanet.nl of j.goed@planet.nl.
Kersentocht voor skaters
26-05Demodag Sport Balans 26-05Gratis stadswandeling 26-05Rommelmarkt Pieterplaatsje 26-05'Warm' onthaal Kikker op Augustinusschool 26-05Kikkerrit Historische Bromfietsclub ... 26-05Riool of fietspad 26-05Parijsch Zuid bijna van start 25-05Collectanten gezocht 25-05BoumanOnline.nl lanceert nieuwe Facebook ...
Meer Laatste nieuws >
Meest gelezen artikelen
22-05BDU-lezersactie: Maak kans op vrijkaarten ...2 23-05Prijswinnaar BDU-Lezersactie rondvlucht ... 24-05Protestmars voetbalclub SMVC Fair ...14 22-05Raadspraat: Een eerlijk speelveld2 23-05Project molen Johanna start 22-05Programmering Culemborg Bijvoorbeeld ... 24-05Medisch Centrum de Fonteijn ... 20-05Overweldigend succes Pieter Aafjes ... 20-05Debatteer met Marlies Veldhuijzen ... 20-05Gezellig en sportief G-toernooiMeeste reacties
24-05Protestmars voetbalclub SMVC Fair ...12 22-05Raadspraat: Een eerlijk speelveld2 22-05BDU-lezersactie: Maak kans op vrijkaarten ...2







